HAKKIMIZDA2004 yılında Ankara'da kurulan Algan Grup, Yazılım, Elektronik ve Makine teknolojilerinde tümleşik çözümler üretmektedir. 2008 yılında Hayvancılık teknolojilerine adım atılması ile Algan Grup altında Hayvancılık Teknolojileri yapısı kurulmuştur. 2004 yılından bu yana bilişim teknolojilerinde çözüm üretmeye odaklanmış Algan Yazılım ve Bilişim, ilk günden bugüne aynı heyecan ve çoşkuyla hizmet vermeye devam etmektedir. Ülkemizde teknoloji üretimine destek olmak, iktisadi kalkınmayı teknolojik kalkınma ile desteklemek, modern teknikleri milletimizin kullanımına sunmak gibi önemli görevler ile çıktığımız yola, bugün gelişmiş ülkelerde de söz sahibi olabilme vizyonu ile Ar-Ge temelli çalışmalarımızla devam etmekteyiz.

Bu yüksek hedeflere ulaşabilmek için, ülkemizin önemli Ar-Ge dinamiklerinden üniversitelerle işbirliği geliştirmek Ar-Ge politikamızın temelini oluşturmaktadır. Aslında üniversiteler ile işbirliği firmamızın temel yapısında da kendini göstermektedir. Firmamızın yönetim kurulu akademik ağırlıklı profesyonellerden oluşmaktadır. İşbirliğine verdiğimiz önemin bir diğer göstergesi olarak, firmamız Hacettepe Teknokent'te faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Kaliteli Üretim ve Gelişmiş Satış Sonrası Destek

Kar marjını düşürme zorunluluğu doğursa dahi üretilen her üründe en yüksek kalite, vazgeçilmez özellik olmaktadır. Ürün fiyatını düşürmek amacıyla kaliteden ödün vermeyi uygulanamaz bir yöntem olarak, yönetim kurulumuz ve personellerimiz şiddetle reddedilmektedir. Kaliteli ürünü tamamlayan en önemli etmen, satış sonrası hizmetin niteliği ve erişilebilirliğidir. Firma olarak mali hiç bir durum göz önüne alınmadan, satış sonrası her türlü olası aksaklığa anında cevap üretebilmektir.

Taklit Edilmenin Keyfini Yaşayın, Ar-Ge Yapın

Günümüzde ithalatı yapılan ürünlerin yerli ikamasini üretmek için sadece bu yola baş koyacak girişimcilere ihtiyaç duyuluyor. Ar-Ge çalışmalarının en önemli faydası kısa sürede rakiplerinizden fersahlarca uzağa sıçrayabiliyorsunuz. Hedef elbette tekel olmak değil, ancak uzgörüye sahip olmayan mühendislik firmasının kapıştığı bir ortamda, rakipleri galebe çalmak için harcanacak emeğin çok daha azıyla, Ar-Ge yaparak ülkeye faydalı olmak. Sözde kalan Ar-Ge çalışmalarının ötesinde, firmamızın tüm çalışanlarında gerçek bir ArGe bilinci ile ilerlemeye devam edeceğiz

İthal Ürünleri Durdurmak ve İhracata Başlamak

Ülkemizde çok sayıda sektörde teknolojik yeterlilik olmasına rağmen, bir çok ürün yurt dışından temin edilmektedir. Her yıl binlerce mühendisin mezun olduğu üniversitelerde yeni yeni başlayan girişimcilik eğitimleri doğrudan bu alanları hedef almaktadır. Firma olarak ortaya koyduğumuz en önemli hedef, ülkemizin dış ilişkileri ile aynı doğrultuda ithalata karşı ikame oluşturmak, teknoloji alanında ülkemizin ihracatını artırmaktır.

Son Söz

Devletimizin önemli ArGe kaynaklarından faydalanarak, çok sayıda önemli ArGe projelerine imza atmak, her mütedeyyin mühendisin kalbinde yatar. Algan Yazılım ve Bilişim ailesi teknolojik ilerlemeye yapacağı katkıları, bilgilerimizin bir vergisi olarak görev olarak kabul etmektedir. Bu görevi kutsal yapan şey, her birimizin içinde yanan ulvi sevgi ve muhabettir... (06.Şubat.2010)